Serwis światłowodowy

24h

Sprzęt

 

Spawanie światłowodów

Lasnet Tech w swoich zasobach posiada specjalistyczny sprzęt do spawania światłowodów renomowanej marki Furukawa Fitel S178. Jest to spawarka światłowodowa, która pozwala na spawanie światłowodów (włókien) centrując je do ich rdzenia. Zapewnia to najwyższą dokładność spawów. Sprzęt ten charakteryzuje się małymi gabarytami i niewielką wagą, co pozwala pracować w trudnych i niedostępnych miejscach. Dodatkowo dwie baterie o dużej pojemności pozwalają wydłużyć czas pracy spawarki bez zasilania.

 

Do pomiarów wybudowanych traktów światłowodowych Lasnet Tech używa reflektometru marki Noyes OFL280, który pozwala zbadać wszystkie długości fali (1310/1550/1625/1490 nm) oraz aktywną sieć xPON. Wszystkie pomiary przedstawiamy Państwu w czytelnej dokumentacji w wersji papierowej oraz elektronicznej. Reflektometr oprócz pomiarów pozwala także wykryć uszkodzenia w sieci światłowodowej, co pozwala nam sprawnie i szybko usunąć awarię.

 

Wdmuchiwanie światłowodów w technologii mikrokanalizacji

 

Lasnet Tech do wdmuchiwania mikrokabli stosuje profesjonalną wdmuchiwarkę firmy Plumett PRM196. Pozwala ona na wdmuchiwanie mikrokabli światłowodowych od 0,8 - 10mm. W warunkach optymalnych jest w stanie wdmuchać jednorazowo 500-2000m. Zastosowany specjalny mechanizm sprzęgła magnetycznego pozwala precyzyjnie ustawić siłę pchania mikrokabli, co chroni kable przed naciągnięciem oraz powstaniem mikropęknięć, które w przyszłości mogą powodować awarie światłowodów. Kompaktowa budowa wdmuchiwarki Plumett PRM196 pozwala na szybką organizację stanowiska pracy, co przekłada się na wydajność wdmuchiwania światłowodów.